петок, 21 јуни 2024

Дуро: Жалгирис е фаворит, со реми би биле задоволни

Објавено на

часот

Сподели

Тренерот на Струга, Шпетим Дуро вели дека би биле презадоволни ако се вратат со реми од Литванија.

„Ние сме дебитанти во овие квалификации за ЛШ и Жалгирис има многу поголемо искуство од нас, зашто во ова натпреварување играат со години, лани го елиминираа за нас добро познатиот Балкани, па потоа и шведски Малме, што е јасен сигнал дека има огромен квалитет“, вели Шпетим Дуро, тренерот на стружани.

„Ние сме млад клуб и голема привилегија да играме во овие квалификации. Јас реков дека искуството за вакви натпреварувања има големо значење, но во фудбалот не секогаш фаворитите победувале. Јасно е дека победникот ќе се решава во два меча, така да ние би биле задоволни со реми“.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ