сабота, 20 април 2024

Дури 426 возачи казнети за брзо возење вчера во државава

Објавено на

часот

Сподели

Од МВР денеска соопштија дека од нив 30 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а две возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. Притоа, 215 возила ја пречекориле брзината во населено место, а 211 надвор од населено место.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови, најавуваат од МВР и апелираат до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ