среда, 19 јуни 2024

ДУИ: Наместо гебелсова пропаганда, ВМРО-ДПМНЕ со нас да потпише барање за истрага на сите функционири

Објавено на

часот

Сподели

„Опозоциската ВМРО-ДПМНЕ е оддамна прерасната во фабрика на лажни вести и пропаганда налик на гебелсовата, тие креираат непостоечко прашање и го повторуваат додека не започнат и самите да му веруваат. Лажни вести за албанскиот јазик, лажни вести за мигранти, за Преспанскиот договор, за бугаризација, за инфлацијата, за Коридорот 8, за енергетската криза, за пандемијата, за Данела Арсовска, за наводна корупција, како и за многу други теми.

„ВМРО покрај лажните вести, јасни и гласно наговести, дека ги игнорира сите совети и напори на меѓународната заедница за продолжување на европскиот пат на нашата земја. ВМРО ДПМНЕ планира да ја изолира нашата земја и да ја врати заробената држава“, се вели во реакцијата на ДУИ.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ