понеделник, 20 мај 2024

Државна лотарија: Невистини се наводите за тендерска постапка за набавка на 2.000 машини

Државната лотарија на Македонија најостро ги демантира дезинформациите и невистините што ги шири албанската опозиција за наводно отворање на тендерската постапка за 2.000 машини и 2.000 нови столчиња за набавка на апарати за игрите на среќа.

Објавено на

часот

Сподели

„Државната лотарија на Македонија ја информира пошироката јавност дека немало и нема ваква тендерска постапка и дека информациите протекуваат за политички цели и за оштетување на имиџот на Државната лотарија. Државната лотарија на Македонија бара од експонентот на албанската опозиција што ја пласира оваа информација на прес-конференција со медиумите, но и од коалицијата на албанската опозиција да се извини за лажните информации објавени во јавноста, во спротивно ќе се соочат со тужби за клевета и намерно оштетување на имиџот“, се вели во соопштението на Државна лотарија.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ