понеделник, 24 јуни 2024

Државјанин на Египет сакал да влезе во Македонија со фалсификувана возачка дозвола

На граничниот премин Богородица, на влез во Македонија, полициски службеници го привеле А.М.И.Ф. (47) од Египет, со привремен престој во Грција, кој управувал патничко возило „киа“ со грчки национални ознаки.

Објавено на

часот

Сподели

При извршена пасошка контрола и проверки било констатирано дека меѓународната возачка дозвола издадена од Египет била фалсификувана.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ