недела, 14 април 2024

Дрога во затворот во Куманово

Вчера во СВР Куманово, од Казнено-поправната установа затвор Кшање било пријавено дека при преглед кај осуденикот Ш.Ш. (47) од Радовиш биле пронајдени и одземени бела прашкаста материја, таблети и пари.

 

Објавено на

часот

Сподели

Полициски службеници од СВР Куманово извршиле увид и го подигнале пронајденото за понатамошна постапка. По документирање на случајот ќе следува соодветна пријава.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ