среда, 29 мај 2024

Дрога во Стојаково, приведено едно лице

Вчера во село Стојаково, Општина Богданци, полициски службеници од ОВР Гевгелија го лишиле од слобода В.К. (30).

Објавено на

часот

Сподели

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена марихуана. За настанот бил запознаен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гевгелија и по документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ