понеделник, 17 јуни 2024

Дрога во неколку ресторани во Скопје, приведени девет лица

59 лица се прегледани и пет патнички возила при контрола на повеќе угостителски објекти во Скопје. Во полициската акција на Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје приведени се девет лица кај кои била пронајдена дрога.

Објавено на

часот

Сподели

Приведени се К.Л. (31), П.З. (31) и Б.Д. (30) кај кои е пронајдена бела прашкаста материја, кај Г.Џ. (30), Л.М. (22), Ж.Ј. (33), А.Ш. (27) и А.Н. (22) пронајдена е марихуана, а кај А.Б. (24) пронајдена е дробилка со марихуана, соопшти МВР.
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ