понеделник, 17 јуни 2024

Дрога во кафулиња во Скопје, приведени 12 лица

Објавено на

часот

Сподели

Кај Н.В. (42), Г.Н. (20), С.Ј. (21), А.Ј. (35), Г.Т. (33) и Л.Р. (34) била пронајдена прашкаста материја, а кај Д.М. (23), Ј.Ѓ. (21), Л.Ј. (18), Б.Б. (26), Х.И. (20) и Д.М. (39) била пронајдена марихуана.

Лицата се приведени во полициска станица и по документирање на случајот против нив ќе биде поднесен поднесок по член 215 од Кривичниот законик, соопшти МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ