понеделник, 26 февруари 2024

Дрога, дробилка и пари пронајде полицијата кај четворица битолчани

Четири лица приведе полицијата откако во нивниот дом во Битола откри дрога и други докази.

Објавено на

часот

Сподели

„Вчера во Битола, полициски службеници од криминалистичката полиција на СВР Битола ги лишиле од слобода М.М.(37), М.А.(35), М.А.(33) и И.А.(53), сите од Битола. При претрес во нивниот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, дробилка и пари во различни апоени.

Лицата биле задржани во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава“, информираат од МВР. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ