вторник, 5 март 2024
Време

Дожд и снег на планините

Времето во Македонија денеска ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, на планините и на повисоките места во западните делови со врнежи од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, поизразен долж Повардарието.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје облачно со повремени врнежи од дожд.

Утре времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, на планините и на повисоките места во северните делови со врнежи од снег. Ќе дува умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Во Скопје облачно со повремени врнежи од дожд. Кон крајот на денот и во текот на ноќта во делови од котлината врнежите ќе преминуваат во снег. Ќе дува умерен ветер од северен правец.

Дневните температури ќе се движат од 3 до 12 Целзиусови степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ