четврток, 29 февруари 2024
Време

Дожд и снег на планините

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините и на повисоките места од снег. Повремено врнежите ќе бидат пообилни, наместа над 20 л/м2, на планините и на повисоките места ќе се формира нова снежна покривка, а температурите насекаде ќе опаднат. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

 

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје претежно облачно со повремен дожд и со умерен до засилен северен ветер.

н

Утре времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи претежно од снег, а поради ниските температури локално ќе има услови за појава на голомразица. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, наместа долж Повардарието со брзина над 60 километри на час.

Во Скопје променливо облачно со повремени врнежи од дожд, а во делови од котлината од снег. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Дневните температури ќе се движат од -1 до 5 Целзиусови степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ