сабота, 2 март 2024
Време

Дожд и силен ветер, заладување во текот на неделата

Објавено на

часот

Сподели

Минималната температура ќе биде во интервал од 1 до 6, а максималната ќе достигне од 1 до 11 Целзиусови степени.

Во Скопје облачно со повремени врнежи од дожд. Кон крајот на денот и во текот на ноќта во делови од котлината врнежите ќе преминуваат во снег. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 4, а максималната ќе достигне до 8 степени.

Во ноќта кон вторник и во вторник претпладне врнежите ќе престануваат и особено во северните и источните делови повремен снег ќе паѓа и на пониските места. Во вторник и потоа и кон крајот на работната недела ќе дува повремено силен северен ветер најизразен вдолж Повардарието и ова ќе предизвика значително заладување во текот на следната седмица.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ