понеделник, 27 мај 2024
УХМР

Дожд, грмежи и опаѓање на температурите од среда

До почетокот на следната седмица ќе се задржи сончево и топло време со мала до умерена локална облачност, соопшти УХМР.

Објавено на

часот

Сподели

Од среда се очекува значителна промена на временската состојба, проследена со зголемена облачност, врнежи од дожд, локална појава на грмежи, засилен ветер и опаѓање на температурата.

 

 
 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ