вторник, 16 април 2024

Дотерани на снег

Објавено на

часот

Сподели

 

„роски” привлекува со шармантните модели во живи бои

 

И не само штиците, кои се наменети за секаков вид снег, моделите „рокси“ (Roxy) се препознатливи со модерните кроеви, интересни принтови и секогаш актуелните бои. Колекциите се повеќе во бордерски фазон, но има избор и за скијачите.
Фирмата „Хед“ (Head) на зимската сцена повторно ги врати долгите скии, на кои скијавме порано. Само што сега тие се од врвен материјал!
За господата со подлабок џеб, швајцарската „Џет сет“ секогаш имала и решение и премногу стил. Не е ни чудо што секоја година скијалиштата на Сент Мориц личат на модни писти. Оние што сакаат да си купат од ланските модели, за нив ќе платат по половина цена во „аутлетот” на „Џет сет“, кој се наоѓа во центарот на гратчето (карши продавницата „Џет сет“).

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ