петок, 14 јуни 2024
Вимблдон

Доминација на Мареј во првото коло на Вимблдон

Објавено на

часот

Сподели

Мареј во првиот сет загуби само три гејма беше 6-3, во вториот беше перфектен добивајќи го со 6-0, а третиот, последен сет заврши со 6-1.

Во следното коло Мареј ќе има вистински предизвик бидејќи ќе игра со победникот од дуелот меѓу Доминик Тим и Стефанос Циципас. Мечот е прекинат поради дожд, а при прекинот Тим имаше предност од 1-0 во сетови, во вториот сет Гркот води со 4-3.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ