петок, 19 април 2024
Французинот го напушта ПСЖ

Додека сите го поврзуваат Мбапе со Реал, напаѓачот е „уловен“ во Барселона (ВИДЕО)

Килијан Мбапе денеска беше „уловен“ во Барселона, напаѓачот силно се поврзува со преселба во Реал Мадрид и се чини дека само прашање на време е кога ќе пристигне официјална потврда.

Објавено на

часот

Сподели

Килијан Мбапе летоска ќе го напушти ПСЖ, напаѓачот ќе започне нова авантура, и се почесто се говори дека ќе се преселба во Реал Мадрид.

И кога се пишува дека практично се е договорено за негов трансфер на „Бернабеу“, напаѓачот денеска беше уловен во Барселона.

И додека неговото присуство во Каталонија предизвика големо внимание, посетата е од приватен карактер, а не од профисонален, тој ужива во два слободни дена, и не преговара за преселба на Камп Ноу.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ