понеделник, 17 јуни 2024

Доаѓа потполо, но нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Времето во деновите што доаѓаат ќе биде значително потопло, но во попладневните часови наместа нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално со услови за краткотрајно невреме, со силен ветер, интензивен пороен дожд и изолирана појава на град“, информира УХМР.

Објавено на

часот

Сподели

И во Скопје следните денови ќе биде сончево и топло, но попладне во делови од котлината ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи и со услови за краткотрајно невреме.

УХМР препорачува во случај на громови да не се престојува на отворен простор и под осамени дрвја.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ