недела, 21 април 2024

До четврток нестабилно со дожд и грмежи

Утре кон крајот на денот и во текот на ноќта, како и о четврток претпладне ќе има врнежи од дожд кои наместа ќе бидат поројни и проследени со ретки грмежи, соопшти УХМР.

Фото: П.Џ.

Објавено на

часот

Сподели

Според прогнозата, утре и во четврток ќе дува засилен, повремено силен ветер (над 60 км/ч) од југозападен правец. Во четврток во текот на денот облачноста ќе се намали и потоа следува период на сончево и топло време со пораст на температурата

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ