недела, 23 јуни 2024

Дизелот поскапува

Објавено на

часот

Сподели

Новата цена на Еуродизел БС (Д-Е V) ќе биде 70,50, а на Екстра лесното 70,00 денари за литар. Малопродажните цени на бензините еурозупер БС-95 и еуросупер БС-98 не се менуваат. Литар еуросупер БС – 95 и натаму ќе се продава за 80,00, а еуросупер БС – 98 за 82,00 денара за литар.

За 0,755 денари поскапува мазутот М-1 НС и еден килограм ќе чини 41,784 денари. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ