петок, 21 јуни 2024

Дизелот поскапува за еден денар, бензините остануваат по иста цена

Објавено на

часот

Сподели

Од вечер на полноќ бензинот ЕУРОСУПЕР БС – 95 ќе се продава по 95 денари/литар, бензинот ЕУРОСУПЕР БС – 98 по 97 денари/литар, а дизелот ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) ќе чини 86 денари/литар. Екстра лесното масло за горење 1 (ЕЛ-1) ќе чини 84,5 денари/литар, а малопродажната цена на Мазутот М-1 НС се намалува за 0,323 ден/кг и сега ќе изнесува 54,640 ден/кг.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ