петок, 1 март 2024

Директорот на ЈЗУ Клиничка болница Битола најави оставка

Објавено на

часот

Сподели

Повод за повлекувањето на Обедниковски од функцијата прв човек на битолската болница е најновиот инцидент во таа здравствена установа, односно смртта на новороденче која беше регистрирана во болницата, а за што денеска министерот за здравство Фатмир Меџити изврши вонредна посета во Битола.

Како што е познато неодамна во ЈЗУ Клиничка болница-Битола почина и 6-годишното девојче Јана Христовска за што се води истрага, а битолчани во знак на протест организираа мирни собири во овој град.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ