среда, 21 февруари 2024
Клубот потврди

Дин Смит ќе го спасува Лестер од испаѓање, ќе му помага Џон Тери

Објавено на

часот

Сподели

Откако не успеа да се договори со Џеси Марш и Рафаел Бенитез, Лестер најде заеднички јазик со Дин Смит.

„Лестер со задоволство може да го соопшти назначувањето на Дин Смит за нов прв тренер до крајот на сезоната 2022/23“, стои во соопштението на клубот.

Тие потврдија дека помошник на Дин Смит ќе му биде Џон Тери со кој работеше и во Астон Вила.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ