недела, 3 март 2024
Ла Лига

Димитриевски за две минути прими два гола од Атлетико, пораз на Рајо (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Резултатот беше отворен во 22. минута кога Молина излезе сам пред Димитриевски и постигна гол за водство на Атлетико од 1-0.

Само две минути подоцна, по нафрлување од корнер, Хермосо даде гол, Атлетико Мадрид поведе со 2-0.

Во 62. минута ситуацијата за Рајо стана уште полоша откако Лехеуне доби директен црвен картон.

На пет минути до крајот Фран Гарсија постигна спектакуларен гол од далечина за намалување на 2-1. Рајо се врати во живот, но не успеа да направи изненадување, тоа беше конечниот резултат.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ