среда, 21 февруари 2024
Македонскиот голман имаше одлична вечер

Димитриевски прими гол од пенал, Валенсија се спаси од пораз на Местаља! (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Рајо Ваљекано поведе уште во деветата минута од натпреварот кога Комесана даде гол за водство од 1-0.

Валенсија шутна околу 20 пати кон голот на Димитриевски, но му даде гол само од пенал кој беше досуден во финишот од мечот. Џастин Клајверт беше стрелец на голот за конечни 1-1.

Македонскиот голман имаше одлична вечер. Еве една негова супер одбрана:

Голот кој го прими од пенал:

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ