сабота, 19 октомври 2024
Ла Лига

Димитриевски остана на клупа, Левандовски со два гола донесе победа за Барса (ВИДЕО)

Барселона триумфираше на гостувањето кај Валенсија, Левандовски со два гола донесе триумф од 1-2.

Ханси Флик дебитираше со победа на клупата на Барселона, вечерва „каталонците“ со три бода си заминаа од незгодното гостување на Местаља.

Домаќините поведоа во 44. минута, Дуро одлично се снајде и со глава го матираше Тер Штеген за 1-0.

Сепак, водството на Валенсија кратко траеше, во 45+5, Роберт Левандовски изедначи на 1-1 на асистенција на Јамал.

По неколку минути игра во вториот дел, Барселона доби пенал а Роберт Левандовски беше прецизен од белата точка за 1-2.

До крајот на натпреварот имаше многу борба и неколку добри шанси, но мрежите мируваа.

Нашиот Столе Димитриевски остана на клупата, шанса помеѓу стативите од првата минута доби Мамардашвили.