петок, 1 март 2024

Димитриевски е пред потпис на нов договор со Рајо Ваљекано

„Ел Чирингито ТВ“ тврди дека Столе Димитриевски е пред потпишување на нов договор со Рајо Ваљекано.

Објавено на

часот

Сподели

Актуелниот договор на македонскиот голман, Столе Димитриевски истекува со крајот на оваа сезона, па чести се шпекулациите за неговата иднина.

Повеќе клубови се поврзуваат со Македонецот, а најмногу Севиља, но новите информации велат дека Димитриевски најверојатно ќе остане во Рајо Ваљекано.

„Ел Чирингито“ тврди дека Столе наскоро ќе стави потпис на нов договор, со повисоки примања.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ