четврток, 23 мај 2024
Претседателски избори 2024

ДИК: Излезноста до 11 часот е 12,78%

До 11 часот на претседателските избори 2024 излегле 12,78 проценти од запишаните гласачи, објави Државната изборна комисија.

Објавено на

часот

Сподели

Во некои општини излезноста е и над 17 проценти – Гевгелија и Ѓорче Петров. Под 5 отсто излезноста е е во Арачиново, Врапчиште и Маврово Ростуша.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ