среда, 19 јуни 2024
Кошаркарот на Филаделфија ја прекина доминацијата на Јокиќ

Џоел Ембид е МВП на сезоната во НБА

Објавено на

часот

Сподели

Ембид доби убедливо најмногу гласови во трката за МВП признанието, тој победи со 73 гласа, беше пред Јокиќ кој имаше 15 и Адетокумбо со 12.

Ембид во регуларниот дел од сезоната одигра 66 натпревари, имаше просек од 33 поени по натпревар, 10 скокови и 4 асистенции.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ