вторник, 16 април 2024

Џејн Фонда научила интимност на 60 години

Објавено на

часот

Сподели

Џејн Фонда, која се мажеше трипати, призна дека дури по разделбата со третиот сопруг, медиумскиот магнат Тед Тарнер, се почувствувала комплетна.
Таа изјави: „Сè ми дојде доцна – гласот, исполнетоста, интимноста. Сите тие нешта ми се случија откако наполнив 60 години. И сметам дека тоа е многу вредна лекција. Никогаш не е доцна“.
Оскаровката објасни дека иако нејзината разделба од Тарнер, кој беше 11 години постар од неа, била „многу, многу, многу болна“, таа конечно станала своја откако ѝ се видел крајот на нивната 10-годишна заедница.
Во интервјуто на новото шоу на Опра Винфри Џејн изјави: „Се сеќавам кога имав 62 и кога направив нешто многу, многу, многу болно и тешко. Го напуштив Тед Тарнер, мојот трет сопруг, кого многу го сакав“, пренесува БЕНГшоубиз.
„Тој имаше 23 огромни имоти и сопствен авион, и со него знаев дека ќе умрам мажена и богата, но не и исполнета. Се преселив во гостинската соба на мојата ќерка. Малечка соба во која живеев со мојот златен ретривер, беше совршено. Бев скршена и тажна, но во исто време чувствував како си се враќам себеси. И не бев уплашена да бидам сама. Што и да ме чекаше, ќе го направев како комплетна личност. Тоа беше историски момент за мене!“

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ