петок, 14 јуни 2024

Девојче сексуално злоупотребувано од маж

Вчера во 14.10 часот во СВР Скопје, М.Г., во присуство на социјален работник, пријавила дека на 17 мај во скопско село, Г.М. извршил обљуба врз малолетничка на која таа ѝ е законски згрижувач.

Објавено на

часот

Сподели

Според пријавеното, тој упатувал и закани кон малолетничката и кон М.Г..

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ