среда, 12 јуни 2024

Деветмесечно бебе почина во Охрид

Во Општатата болница во Охрид вчера почина деветмесечно бебе. Во Службатата за итна помош претходно бебето било донесено во неконтактибилна состојба.

Објавено на

часот

Сподели

Од СВР Охрид велат дека бил извршен увид, а по наредба на јавен обвиниел телото е дадено на обдукција, информираат од СВР Охрид.

На 14 мај пак, почина седуммесечно бебе од Вевчани во специјалната болница за ортопедија и трауматологија „Св.Еразмо“ по извршен хируршки зафат.

Бебето било донесено во болница од неговата мајка. Според пријавеното, било примено во болницата со хематом на главата и по констатирано мозочно крварење веднаш била извршена операција. Според изјавата на неговата мајка, повредите настанале по пад од импровизиран кревет во семејниот дом во Вевчани.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ