недела, 23 јуни 2024

Дете загина во сообраќајка на автопатот Скопје-Велес

Објавено на

часот

Сподели

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле возачот и малолетен сопатник (дете) и биле пренесени во Општа болница Велес, каде од лекар била констатирана смрт кај малолетникот.

Со тешки телесни повреди се здобила и сопатничката В.В.(28) од Неготино, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза” – Скопје. Увид на местото извршиле екипа од СВР Скопје и јавен обвинител по чија наредба телото било предадено на обдукција.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ