понеделник, 15 април 2024

Дете украло пежо, полицијата го фати и го врати автомобилот

Објавено на

часот

Сподели

Возилото околу 20.30 часот е пронајдено на улица Фуштанска во Тетово и му  било вратено на сопственикот.

Извршен бил увид од екипа на СВР Тетово, а малолетникот бил задржан во полициската станица Тетово за расчистување и документирање на случајот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ