вторник, 21 мај 2024

Дете тешко повредено откако возејќи велосипед го удрило автомобил

Вчера во 11.50 часот во полициската станица Прилеп било пријавено дека во село Црнилиште, прилепско, патничко возило цитроен со прилепски регистарски ознаки, управувано од 48-годишниот М.А. од село Црнилиште, удрило во електричен тротинет управуван од малолетник од село Црнилиште, прилепско, извести МВР.

Објавено на

часот

Сподели

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил малолетникот, а неговиот малолетен сопатник се здобил со телесни повреди констатирани во Општа болница Прилеп.

 

Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Прилеп.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ