недела, 23 јуни 2024

Дете со тешки повреди во болница, се скарале со напаѓачите на социјални мрежи

Вчера во СВР Скопје, од Градската општа болница Св.Наум Охридски – Скопје било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди бил донесен малолтеник од с.Чифлик, скопско.

Објавено на

часот

Сподели

По преземени мерки било констатирано дека околу 12.30 часот пред основно училиште во с.Чифлик, а по претходна расправија на социјална мрежа, малолетникот бил физички нападнат од неколку малолетници, кои употребиле и тврд предмет.

За настанот бил известен јавен обвинител и се преземаат мерки за негово расчистување.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ