петок, 14 јуни 2024

Дете со мотоцикл удри и повреди пешак во Скопје

Вчера во 19.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од ул. Водњанска, ул. Васил Ѓоргов и ул. Јордан Мијалков во Скопје, мотоцикл ктм со скопски регистарски ознаки, управуван од малолетник од Скопје, удрил во пешакот С.Ј.(60) од Скопје.

Објавено на

часот

Сподели

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила С.Ј. констатирани во приватна болница. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ