петок, 23 февруари 2024

Десетина лица во Полог уапсени за дела сексуална експлоатација и трговија со деца

Објавено на

часот

Сподели

Од МВР ја потврдуваат акцијата, но детали најавуваат по нејзиното завршување. 

Акцијата е во координација со Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ