сабота, 2 март 2024
НБА

Денвер со убедлива победа ја почна серијата против Феникс (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Мечот беше неизвесен во првата четвртина, но вториот период домаќините го добија со 37-19, создадоа висока предност која ја одржаа до самиот крај за конечна победа од 125-107.

Најефикасен во составот на Денвер беше Мареј со 34 поени, Јокиќ реализираше 24 поени, имаше и 19 скокови. Дурент за Феникс постигна 29 поени, имаше и 14 скокови, Букер реализираше 27 поени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ