среда, 29 мај 2024
УХМР

Денови на есенска пролет: дожд, па малку сонце в петок и потоа пак дожд

Времето утре ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено во источните делови. Наместа ќе има услови за појава на ретки грмежи. Долж Повардарието ќе дува засилен ветер од југоисточен правец (над 60 km/h).

Објавено на

часот

Сподели

Како што најавуваат од Управата за хидометеоролошки работи, во петок ќе настапи преодно стабилизирање на времето со пораст на температурата. Од сабота кон крајот на денот повторно се очекува нестабилно време со локален пороен дожд, грмежи и појава на невреме. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ