сабота, 24 февруари 2024

Денеска на пладне прва седница на техничката влада

Претседателот на Владата на Македонија, Талат Џафери, за денеска со почеток во 12 часот, ја закажа првата седница на новоизбраниот владин состав.

Објавено на

часот

Сподели

Како што соопштуваат од владината прес-служба, за заклучоците и одлуките на седницата, јавноста ќе биде информирана по завршувањето на седницата.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ