среда, 29 мај 2024

Денеска јавниот превоз во Скопје со неделен возен ред

Денеска на верскиот празник Рамазан Бајрам јавниот превоз во Скопје ќе сообраќа по неделен возен ред. Дежурни од 7 до 14 часот ќе бидат билетарниците на Транспортен центар и во Ѓорче Петров.

Објавено на

часот

Сподели

Жичницата ќе функционира вообичаено, од 10 до 18 часот, при што од 17 до 17.30 часот е последно возење од долу кон врвот, односно во 17.45 часот е последно возење од врвот надолу, соопшти ЈСП Скопје.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ