понеделник, 17 јуни 2024

Денеска без струја делови од Карпош и Ѓорче Петров

Поради технички зафати во електро дистрибутивната мрежа, денеска без електрична енергија ќе останат делови од општините Ѓорче Петров и Карпош, соопштуваат од ЕВН.

Објавено на

часот

Сподели

Од 9 до 11 часот, струја ќе немаат корисниците од дел од улицата Крсто Раковски во општина Ѓорче Петров.

Од 9 до 15 часот, корисниците од улица бр. 103 во населба Волково во општина Ѓорче Петров ќе бидат без електрична енергија.

Од 10 до 13 часот, корисниците на улицата Кленоец бр. 69 и објектите во околината на Тинекс маркет во општина Карпош ќе останат без струја.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ