недела, 21 април 2024
ЈСП

Денес автобусите на ЈСП ќе возат по неделен возен ред

По повод денешниот државен празник 11 Октомври, Ден на народното востание, автобусите од јавниот превоз ќе сообраќаат по неделен возен ред, информираа од ЈСП – Скопје.

Објавено на

часот

Сподели

Ќе има две дежурни билетарници, кои ќе работат од 8 до 14 часот, таа во  Транспортен центар (на излез) и билетарницата во Ѓорче Петров.

Од ЈСП потсетуваат дека жичарницата ќе работи вообичаено од  10 до 18 часот, а од 17-17.30 часот ќе биде последно возење од долу нагоре, односно, 17:45 часот последно возење од горе надолу. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ