петок, 14 јуни 2024

Делови од Шуто Оризари и Визбегово без вода

Објавено на

часот

Сподели

Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, прекинот е поради уличен водоводен дефект од ф-80 мм на улицата „Македонско-косовска бригада“ крак 17 без број, кај џамијата во населбата Шуто Оризари. 

Корисниците ќе бидат без вода се до завршување со работните активности. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ