понеделник, 15 април 2024

Делови од Ѓорче Петров и Центар утре без струја

Без струја утре ќе бидат делови од општините Ѓорче Петров и Центар, информираат денеска од Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје.

Фото: Пиксабеј

Објавено на

часот

Сподели

„Добиено е известување од ЕВН, поради технички зафати во електродистрибутивната мрежа, без електрична енергија од девет до 12 часот, ќе останат корисниците од дел од улицата Козара, општина Центар. Од девет до 15:00 часот пак, корисниците од дел од улицата Воин Драшковиќ, општина Ѓорче Петров“, се наведува во соопштението.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ