сабота, 24 февруари 2024

Делови од Гази Баба и Петровец утре без струја

Центарот за управување со кризи информираше дека утре во периодот од 04:00 до 07:00 часот без електрична енергија ќе останат дел од општините Гази Баба и Петровец.

Објавено на

часот

Сподели

Без електрична енергија ќе останат корисниците од индустриска зона Чојлија, Меѓународниот аеродром Скопје и објектите околу него, како и населените места Идзирово, Јурумлери, Мралино, Дрма, Огњанци, Ржаничино, Чифлик, средно, долно и горно Коњаре, Катланово, Дивље, Сушица, Бадар, Тотинци, Летевци, Кожле, Градманци, Летевци, Дељадровци, Миладиновци, Теќија.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ