четврток, 30 мај 2024

Делии и Гробари се тепаа низ улиците во Белград (ВИДЕО)

Денеска од 18 часот се игра големото дерби меѓу Црвена звезда и Партизан, а пред фудбалскиот натпревар на улиците во Белград се случуваа тепачки меѓу навивачите на двата тима.

Објавено на

часот

Сподели

Српските медиуми јавуваат за жестоки пресметки во центарот на Белград меѓу Делиите и Гробарите. Навивачите се судриле кај споменикот на Вук Караџиќ во центарот. Во тепачката учествувале повеќе од 300 навивачи, а биле употребувани камења, цигли, палки, пиротехника…

Полицијата брзо реагирала, но има повредени и меѓу навивачите и полицајците. Уапсени се повеќе од 50 навивачи.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ