понеделник, 26 февруари 2024

Дел од Скопје без вода поради дефект

Граѓаните ќе останат без вода за пиење сѐ до санирање на дефектот.

Фото: Пиксабеј

Објавено на

часот

Сподели

„Поради водоводен дефект на улицата Финска крак 2 број 60, прекинато водоснабдување имаат корисниците од населбата Маџари, хотел Белви и со намален притисок ќе бидат корисниците од населба Хиподром“, соопштија од ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје.

Граѓаните што живеат во овој дел на Скопје ќе бидат без вода за пиење до санирање на дефектот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ