понеделник, 15 април 2024

Дел од Карпош утре без вода

Поради отстранување дефект на приклучна водоводна цевка на улицата Софиска број 19, прекинато водоснабдување утре ќе имаат корисниците од оваа улица во општина Карпош, информираат денеска од Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје.

Објавено на

часот

Сподели

Според информацијата добиена од ЈП Водовод и канализација, вода ќе нема од девет часот сѐ до завршување со интервенцијата

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ